חשש: 33 מוסדות חינוך חשופים לקרינה ממתקני חשמל

המשרד לאיכות הסביבה דורש מחברת החשמל לערוך בדיקות קרינה ב-33 מוסדות חינוך ברחבי הארץ שעל פי החשד חשופים לקרינת יתר ממתקני החברה. הדפיסו ושמרו: זוהי הרשימה המלאה של מוסדות חינוך החשופים על פי החשד לקרינת יתר. האם ילדיכם לומדים בהם? חברת החשמל מגיבה: "נתנו לנושא עדיפות ראשונה"
עד כמה הילדים שלכם חשופים לקרינה? ראש אגף קרינה ורעש במשרד לאיכות הסביבה, ד"ר סטיליאן גלברג, פנה היום (ב') לחברת החשמל בדרישה לערוך בדיקות קרינה ע"י בודק קרינה מוסמך ב-33 מוסדות חינוך ברחבי הארץ בהם ישנו חשש לקרינת יתר ממתקני החברה שנמצאים בסמיכות. בדיקת ynet מעלה כי רבים מבתי הספר – כלל לא ידעו על הבדיקה ותוצאותיה.

ד"ר גלברג מסר, כי בשנת 2001 קבע הארגון הבינלאומי לחקר הסרטן (IARC) שמתקני חשמל החושפים את הציבור לקרינה בלתי מייננת העולה על 4-2 מיליגאוס (שדה מגנטי), הם גורם אפשרי לסרטן.
לאור קביעה זו, שהתבססה על מחקרים אפידמיולוגיים, אשר הצביעו על הכפלת התחלואה בלוקמיה בקרב ילדים, המליץ המשרד לאיכות הסביבה על תכנון והפעלה של מתקני חשמל באופן שהחשיפה הממוצעת לקרינה מהם, על פני 24 שעות באזורים מאוכלסים באופן רצוף וממושך, לא תעלה על 10 מיליגאוס.
נכתב על ידי דוד הכהן ב- ynet

לקריאת הכתבה המלאה ב-ynet

יצירת קשר