קרינה אנטנה סלולרית

בדיקה של קרינה סלולרית

אנטנות סלולריות מקיפות אותנו מכל עבר ואין חולק על כך שהן מייצרות קרינה. יחד עם זאת, מדובר בקרינה בלתי מייננת אשר ברמת חשיפה העומדת בתקנים וההמלצות אינה אמורה לסכן את הציבור. השאלה היא כמובן, האם קרינה מאנטנה המצויה בסמוך למקום המגורים או העבודה, או באזור שהייה אחר, אינה פולטת קרינה מעבר לרמות המותרות. כאן נכנסות לתמונה בדיקות קרינה סלולרית.

מה הן רמות החשיפה המותרות?

כאמור, המטרה של בדיקת קרינה סלולרית היא לבחון את רמת ועוצמת הקרינה במקום מסוים, הן בטווח המיידי של המצב הנוכחי והן לאורך זמן – ניטור רציף. דרך אגב, מדובר לא רק בבדיקת קרינה מאנטנה סלולרית אלא היא בהחלט יכולה גם לאתר קרינה מטלפון סלולרי או מכשירים נוספים שמשדרים בתחום המדידה. על כל פנים, המודד המוסמך שמבצע את הבדיקה גם מכיר היטב את ההמלצות הקיימות בישראל. מדובר בהמלצות הנסמכות על אלו שהוציאה הוועדה הבינלאומית להגנה מקרינה בלתי מייננת. לפי המלצות הגנת הסביבה, באזורים של שהייה ממושכת חייב להיות סף החשיפה פחות מעשרה אחוזים מהמלצות הוועדה הבינלאומית, ובאזורים של שהייה לא רציפה (כלומר אזורים ציבוריים שרק עוברים בהם), סף החשיפה לא יעלה על שלושים אחוז מהמלצות הוועדה הבינלאומית. במילים אחרות, בישראל נוקטים בגישה יחסית מחמירה.

כיצד יודעים כמה קרינה יוצאת מאנטנה?

את המידע לגבי אנטנה סלולרית מסוימת ניתן לקבל, קודם כל, דרך המשרד להגנת הסביבה, לרבות מפות של פריסת אנטנות, תאריך ההקמה שלהן והבדיקות האחרונות שנעשו עליהן מצד המפעיל. יחד עם זאת, מי שרוצה לקבל מידע על קרינה מאנטנה סלולרית באופן עצמאי מוזמן לפנות אל אנשי המקצוע של חברתנו. שימו לב: מודד מוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה המחזיק בציוד הולם, יידע לבצע בדיקה מהימנה וגם להוציא ממנה את המסקנות הנדרשות.

בנוסף, חשוב לדעת כי אם התגלתה קרינה מאנטנות סלולריות מעבר לרמה המותרת, ניתן לבצע מספר פעולות. ראשית, באמצעות הדו"ח המפורט שמגיש לכם בודק מוסמך של חברתנו, תוכלו לפנות אל המפעילה של האנטנה ואנו גם נלווה אתכם בפניה. בנוסף, אם קיימת בעיה שלא ניתן לפתור מול המפעילה נוכל להמליץ על פתרונות נוספים. ישנם כמה וכמה פתרונות שיכולים להועיל כנגד קרינה מסלולר, אשר אינם מורכבים במיוחד ואינם מצריכים השקעה כספית גדולה. אנו נוכל להמליץ על פתרונות הולמים בהתאם לרמת הקרינה, מאפייני סביבת המגורים, היבטים אסתטיים, שיקולי תקציב, לוחות זמנים ועוד.

עד כמה זה באמת מסוכן?

לפי ארגון הבריאות העולמי מוגדרים גלי רדיו ברמות מעבר למומלץ בתור מסרטן אפשרי, לא וודאי. לפי הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן נמצאת הקרינה הבלתי מייננת בהגדרה של מסרטן אפשרי יחד עם קבוצה של חומרים עליהם נמנים גם קפה וטלק ועוד. במילים אחרות, קרינה בלתי מייננת שמקורה באנטנות סלולריות עלולה להיות מסוכנת לבריאות, אבל לא צריך להיכנס להיסטריה. אם יש לכם חשש לגבי קרינה מאנטנה במקום העבודה או המגורים שלכם, פשוט הזמינו אותנו. לפרטים נוספים בנושא הנכם מוזמנים לפנות אל חברת דגש בטלפון 09-7666693.

יצירת קשר