פרופ' אלי ריכטר, מנהל היחידה לרפואה תעסוקתית וסביבתית של ביה"ס לבריאות הציבור ורפואת ילדים ב"הדסה-האוני' העברית", הנחשב לאחד מן המתנגדים הבולטים לאנטנות הסלולריות, ענה היום לשאלות הגולשים בפורום.


פרופ' אלי ריכטר, מנהל היחידה לרפואה תעסוקתית וסביבתית של ביה"ס לבריאות הציבור ורפואת ילדים ב"הדסה-האוני' העברית", הנחשב לאחד מן המתנגדים הבולטים לאנטנות הסלולריות, ענה היום לשאלות הגולשים בפורום סלולר וגאדג'טים והגיב על דברי המנכ"לים של חברות הסלולר. הנה מבחר שאלות ותשובות מהאירוח.
אנו גרים בדירת גג כשברווח של בניין אחד מאיתנו כ-20 מטר בגובה הקומה שלנו מצויה אנטנה של סלקום בתוך רחוב מגורים מובהק במרכז ת"א.

האם יש מה לעשות? (פגי)


"אתם צריכים למדוד את עוצמות השדה בתוך הדירה שלך ולא רק הקרינה לכל התדרים ביחד, אלא גם הקרינה מהתדרים המאוד ספציפיים מהטלפונים הסלולרים על מנת לברר מהי עוצמת השדה. יתר ההוכחה הוא על אלה שטוענים שאין בעיה. את גם זכאית לדרוש את כל נתוני הקרינה: עוצמת השדה, עוצמת המקור, כיוון האלומות וכו' ויש לחברה הסלולרית ליידע אותך על פי זכות הציבור לדעת. אין להן זכות להתקין ציוד חשוד מבלי לקבל את אישור הציבור ובלי ליידע את הציבור".

לקריאת הכתבה המלאה ב-ynet